http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Pielgrzymka Maturzystów 2018

Jak co roku maturzyści udali się na Pielgrzymkę Maturzystów, by przez ręce Maryi powierzyć Bogu czas przygotowań do egzaminu dojrzałości. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie nasz katecheta, ks. Szymon, odprawił dla nas Mszę świętą w naszych intencjach. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto w Krakowie pod okiem dość nietypowego przewodnika, który oprowadzał nas pod kątem rewolucji, jakie dokonały się w Krakowie na przestrzeni wieków. Nocowaliśmy w hostelu z pięknym widokiem na Rynek Główny. Po śniadaniu ruszyliśmy w stronę Jasnej Góry, gdzie czekał nas program Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów: rachunek sumienia i spowiedź dla chętnych, Różaniec przed Cudownym Obrazem, Msza święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny oraz spotkanie z nawróconym gangsterem Piotrem Cwynarem.

Pielgrzymkę, w której uczestniczyło 1702 maturzystów z naszej diecezji, zakończyła modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Mamy nadzieję, że to wydarzenie wpłynie pozytywnie na nasze zaangażowanie w przygotowania do egzaminu dojrzałości oraz pomoże nam jeszcze bardziej zaufać Bogu.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Pielgrzymka Maturzystów 2018