http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Curie i „Lira Szekspira - czyli ciąg dalszy”

Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Gdański Teatr Szekspirowski, w ramach którego w maju i czerwcu zorganizowane były profesjonalne warsztaty literackie. W lipcu uczniowie zmagali się z wybranymi dziełami Szekspira i pisali prace konkursowe. Proces oceny prac konkursowych zakończył się w sierpniu sukcesem dwóch uczennic naszego Liceum.

Wśród 10 nagrodzonych przez Jury autorów prac znalazły się:

Agata Telefus - za pracę na podstawie „Burzy” (za bardzo dobrze napisany monolog Ariela o wolności, który staje się dramatem samotności, praca wykazuje się też dużą sprawnością językową)

oraz

Zuzanna Szymańska - za pracę pt. „Zacznij od siebie" na podstawie „Wieczoru Trzech Króli” (za zgrabnie napisaną i przemyślaną kompozycyjnie pracę, ciekawe rozwinięcie wątków – w szczególności zwrócenie uwagi na tragizm postaci Malvolia oraz zwrócenie uwagi, jak okrutny i poniżający może być śmiech).

Zwycięskie prace będą odczytane przez zawodowego aktora oraz nagrodzone na wieczorku literackim, jaki zorganizowany zostanie we wrześniu lub październiku.

Gratulujemy!

link do strony z oficjalnymi wynikami konkursu:

https://teatrszekspirowski.pl/edukacja/lira-szekspira-czyli-ciag-dalszy/wyniki-konkursu/

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Curie i „Lira Szekspira - czyli ciąg dalszy”