http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Tczewskie obchody 79 rocznicy agresji Niemiec na Polskę

Kolejne roczniki tczewian pamiętają o agresji niemieckiej na Polskę w 1939 roku. W tym roku zebraliśmy się wcześnie i o 4.34 razem z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą na bulwarze nad Wisłą, przy historycznych mostach, wspominaliśmy bohaterów z września 1939 roku. Warto pamiętać, że ta godzina i związana z nią obrona przeprawy przez Wisłę trafiła do podręczników dzięki pracy tczewskich regionalistów, m.in. Kazimierza Ickiewicza i Jana Kulasa.
O 15 w tym samym miejscu, już tradycyjnie, zebrali się tczewianie dla upamiętnienia bohaterów sprzed lat. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska i poczet sztandarowy: Hanna Chamska, Laura Czerwińska i Kacper Tuptanowski oraz młodzież. Po oficjalnych uroczystościach wzięliśmy udział w pikniku militarno- historycznym.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości pana Adama Murawskiego.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Tczewskie obchody 79 rocznicy agresji Niemiec na Polskę