http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Czerwone maki na Monte Cassino ...

Czerwone maki na Monte Cassino
Zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął
Lecz od śmierci silniejszy był gniew.
Przejdą lata i wieki przeminą,
Pozostaną ślady dawnych dni
I wszystkie maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosły krwi.

Tczewską tradycją staje się upamiętnienie rocznicy zdobycia Monte Cassino przez II Korpus Polski generała Władysława Andersa. W południe 18 maja w centrum miasta władze Tczewa i mieszkańcy wspomnieli kolejną rocznicę tego wydarzenia. Złożono kwiaty i wysłuchano pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino” – słowa: Feliks Konarski, muzyka: Alfred Schütz. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Katarzyna Etmańska, poczet sztandarowy: Hanna Chamska z IIc, Martyna Klóskowska z IIe i Kacper Tuptanowski z IIc oraz młodzież z II b.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Czerwone maki na Monte Cassino ...