http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

O samorządzie terytorialnym wiemy dużo

22 marca nasi reprezentanci odnieśli duży sukces w XIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zajmując kolejno - Natalia Kosmala z Ib i Monika Wentowska z IIb I miejsce, ex aequo, Janek Skerka z IIb był drugi przed klasową koleżanką Oliwią Wrońską. W ten sposób wszystkie miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego znalazły się w naszych rękach. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wcześniej nasi zwycięzcy musieli udowodnić, że lepiej znają materiał programowy dotyczący samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu i województwa w szkole. Wygrać eliminacje szkolne nie jest łatwo. 12 kwietnia finał wojewódzki - powodzenia.

17 marca Kuba Kruszyński wziął udział w eliminacjach centralnych LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (finalista eliminacji centralnych otrzymuje 100% z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym). Niestety nie udało się Kubie zakwalifikowanie do grona 60% uczestników eliminacji, którzy otrzymują 100% na maturze. Niemniej gratulujemy dojścia do etapu centralnego.

12 marca rozpoczęły zmagania w ramach konkursu „Liga historyczna: Na drodze do niepodległości państwa polskiego” nasze reprezentantki z klasy Ia: Agata Telefus, Wiktoria Zając i Agnieszka Flisikowska. Po I turze, poświęconej Wincentemu Witosowi, Agata Telefus indywidualnie jest pierwsza, a zespół na II miejscu, ex aequo z Zespołem Szkół Technicznych. 16 kwietnia odbędzie się drugi z sześciu etapów, tym razem trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat Romana Dmowskiego.

Gratulujemy sukcesów naszym reprezentantom i trzymamy kciuki przed kolejnymi zmaganiami.

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > O samorządzie terytorialnym wiemy dużo