http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

VI Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

W dniach od 9 do 11 marca 2018r., na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się eliminacje VI Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie w składzie: Julia Fijałkowska z klasy IIA - pierwszy mówca, Dawid Gołuński z klasy IID - drugi mówca, Dawid Stańczyk z klasy IIA - trzeci mówca i Dominika Marczyk z klasy IIB – czwarty mówca stoczyli argumentacyjny bój z reprezentacjami Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, I SLO z Oddziałami Międzynarodowymi w Warszawie oraz Publicznego Liceum Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasencjusza w Poznaniu.

Tematy debat:

  • W obliczu niepewnej sytuacji w Unii Europejskiej, Polska powinna wzmocnić relacje z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Patriotyzm dzieli zamiast łączyć.
  • Wobec nierentowności polskiego systemu emerytalnego, należy podjąć decyzję o jego likwidacji w formie przymusowej. 
  • Egzamin maturalny powinien zostać zlikwidowany.

Po zaciętej walce drużyna Naszego Liceum zakwalifikowała się do fazy finałowej Mistrzostw, które odbędą się 14 i 15 kwietnia w Poznaniu. Gratulujemy drużynie i opiekunowi Pani Annie Urban.

Podziękowania należą się też Pani Dyrektor Jadwidze Andrzejewskiej, Radzie Rodziców I Liceum, bez ich wsparcia finansowego udział w Mistrzostwach byłby niemożliwy. Podziękowania składamy też wszystkim nauczycielom,którzy codziennie pracują z młodzieżą. Bardzo dużym wsparciem dla debatantów był Jakub Kruszyński z klasy IIIB oraz młodsi koledzy z grupy debatanckiej.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > VI Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich