http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Historyczne rywalizacje ...

Historycy przygotowani do rywalizacji powiatowych.

Zachęcamy do biegu i marszu na orientację.

Jeszcze nie zakończyły się ostatnie akordy muzyki studniówkowej, studniówka była 25 stycznia, a Kuba Kruszyński z IIIb kreślił ostanie litery w wypracowaniu II etapu w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory - II edycja poświęcona wyborom samorządowym. „Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej” to temat pracy, która dała mu IV miejsce w województwie. Gratulujemy.

Po feriach odbyły się szkolne eliminacje do konkursu powiatowego zorganizowanego dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości- Liga historyczna: Na drodze do niepodległości państwa polskiego. W ramach VI części zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego będą prezentowały wiedzę na temat wybitnych postaci z dziejów II Rzeczypospolitej. W marcu będzie to Wincenty Witos, a potem - Roman Dmowski, Wojciech Korfanty, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński i w listopadzie tego roku Józef Piłsudski. Szkolne eliminacje wyłoniły naszą reprezentację w składzie: Agata Telefus, Wiktoria Zając i Agnieszka Flisikowska, wszystkie z Ia. Konkurs będzie odbywał się w Uniwersyteckim Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej. Życzymy powodzenia.

1 marca będzie obchodzone polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ramach upamiętnienia tej rocznicy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego odbędzie się 9 marca III edycja Konkursu Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie. W tym roku tematem głównym są postacie Augusta Emila Fieldorfa, Łukasza Cieplińskiego i Witolda Pileckiego. Szkolne eliminacje wyłoniły zespół w składzie: Patryk Świątkowski IIb, Kamil Sarnowski IIIb i Kornelia Stryjewska IIb. Życzymy powodzenia.

Również każdy z nas może włączyć się w te obchody. 4 marca odbędzie się bieg Tropem Wilczym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rejestrując się i wpłacając 10 złotych to także wsparcie rehabilitacji uczennicy II LO. LINK

Już 1 marca odbędą się miejskie marsze na orientację Tropem Wilczym, to oferta dla uczniów naszej szkoły. Do spotkania na marszach i biegu.

MARSZE TROPEM WILCZYM - REGULAMIN

MARSZE TROPEM WILCZYM - KARTA ZGŁOSZENIOWA

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Historyczne rywalizacje ...