http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Sukces w debatach oksfordzkich

4 i 5 grudnia 2017r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się II Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Fundację Mikroakademia z Gdańska. W turnieju udział wzięło 16 drużyn z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Kwidzyna, Człuchowa, Słupska, Kartuz.

Pierwszego dnia turnieju reprezentacje szkół prowadziły debaty na następujące tezy:

  1. Artysta głodny jest bardziej płodny
  2. Trenerzy motywacyjni są niezbędni we współczesnym świecie
  3. Zadania domowe nie powinny być obowiązkowe w polskiej szkole
  4. Auta elektryczne mają niekorzystny wpływ na środowisko
  5. Żywność modyfikowana genetycznie jest szkodliwa dla człowieka
  6. Zakaz handlu w niedzielę pozytywnie wpłynie na życie rodzinne Polaków
  7. Media społecznościowe niekorzystnie wpływają na młodzież
  8. Należy ograniczyć ilość reklam w przestrzeni publicznej

Drużyna Naszej szkoły w składzie: Julia Fijałkowska 2A, Dawid Stańczyk 2A, Dawid Gołuński 2D, Dominika Marczyk 2B debatowała z X LO z Gdańska na temat "Zakaz handlu w niedzielę pozytywnie wpłynie na życie rodzinne Polaków". Po podliczeniu wszystkich punktów reprezentacja I LO zakwalifikowała się do finału turnieju.  

We wtorek 5 grudnia drużyna w tym samym składzie debatowała na następujące tezy: "Unia Europejska odbiera Polsce suwerenność" z uczniami z I LO w Gdańsku, którą wygrali i tym samym zakwalifikowali się do półfinału.

W półfinale debatowali z ZSP nr 1 ze Słupska na temat "Można być patriotą będąc kosmopolitą", którą również wygrali. W finale spotkali się z III LO z Sopotu. Temat debaty finałowej "Współczesne media raczej niszczą, niż wzmacniają demokrację". Po zaciętej walce drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Fijałkowska 2A, Dawid Stańczyk 2A, Dawid Gołuński 2D, Dominika Marczyk 2B, zwyciężyła w II turnieju debat oksfordzkich.


Sukces naszych uczniów to nie tylko ich ciężka praca, ale również opiekuna grupy Pani Anny Urban oraz wszystkich nauczycieli, którzy codziennie pracują z młodzieżą.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych debatach.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Sukces w debatach oksfordzkich