http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Z tarczą i na tarczy - pierwsze podsumowania…

Jeszcze nie minęła połowa roku szkolnego, a już można pokusić się o pierwsze podsumowania u historyków i specjalistów wiedzy o społeczeństwie. Ci, którzy pasjonują się tymi dziedzinami, a jest ich w naszej szkole wielu, wybierają często te przedmioty na maturze. Pewną formą przygotowania się, motywowania i sprawdzenia swej wiedzy, jest udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Pod koniec listopada trzecioklasiści pisali próbna maturę z historii i wiedzy o społeczeństwie z Operonem, wyniki znają i pracują dalej, czekając na styczniową próbę z Nową Erą.

W listopadzie odbyły się szkolne eliminacje- Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory- II edycja poświęcona wyborom samorządowym. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy samorządowej. Do kolejnego etapu zakwalifikował się Jakub Kruszyński z klasy 3b, który musi napisać pracę na jeden z trzech podanych tematów. Rozstrzygnięcie drugiego etapu Konkursu  i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 15 lutego 2018.

W listopadzie odbyły się również szkolne eliminacje LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i do etapu pozaszkolnego zakwalifikowali się Jakub Kruszyński, Alina Kaźmierska i Emilia Nawrocka, wszyscy 3b. Zawody okręgowe/wojewódzkie odbędą się 20 stycznia 2018 w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Od września do końca listopada pracowali na kwalifikację olimpijską uczestnicy XLIV Olimpiady Historycznej. Eliminacje pisemne II etapu odbędą się 13 stycznia 2018 na Uniwersytecie Gdańskim, a będą nas reprezentowali: Adrian Jezierski, Dawid Komorowski, Natalia Krzyżanowska (wszyscy 2a), Szymon Skonieczny (2b), Agata Telefus i Wiktoria Zając (z 1a) i Michał Wojtowicz (3b).

Tradycyjnie na przełomie listopada i grudnia wzrosło zainteresowanie tematyką ostatnich Piastów, Andegawenów i Jagiellonów, a to za sprawą IX już edycji konkursu historycznego „Święta Jadwiga Królowa i patronka narodu”. Naszą szkołę reprezentowały: Alina Kaźmierska (3b), Wiktoria Marut i Agata Telefus (obydwie z 1a). Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą z dziejów Europy XIV- XVI wieku, ale w tym roku wystarczyło to na IV miejsce w finale Aliny i VI Agaty. Reprezentanci Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Tczewie zajęli całe podium.

Co jeszcze? Po feriach odbędą się eliminacje szkolne do III edycji zespołowego konkursu „Żołnierze Wyklęci- Zapomniani Bohaterowie” (finał w II LO 9 marca), o dokładnym terminie i zakresie powiadomimy.

Dziękujemy za udział i wielką pracę, zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych zmaganiach, trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów.

 

 

 

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Z tarczą i na tarczy - pierwsze podsumowania…