http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

III Powiatowa Konferencja "Szkoła - innowacyjna, bezpieczna i zdrowa"

2 grudnia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbyła się III Powiatowa Konferencja z cyklu EduInspiracje "Szkoła - innowacyjna, bezpieczna, zdrowa". Honorowym patronem wydarzenia był Starosta Powiatu Tczewskiego Pan Tadeusz Dzwonkowski. Celem konferencji było popularyzowanie twórczego, odpowiedzialnego korzystania z narzędzi cyfrowych w szkole oraz propagowanie prozdrowotnego stylu życia. W konferencji wzięło udział 120 osób.

Podczas inauguracji konferencji, prowadzonej przez pana Pawła Manikowskiego (nauczyciela języka polskiego I LO w Tczewie), uczestnicy wysłuchali wykładu „Trudności dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie”, który wygłosił dr Maciej Dębski z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego.

W części warsztatowej nauczyciele i rodzice uczestniczyli w zajęciach dotyczących odpowiedzialnego korzystania z narzędzi cyfrowych, seksualizacji dzieci i młodzieży w kulturze masowej, roli głosu w pracy nauczyciela, wpływu emocji na narząd ruchu człowieka, tworzenia interaktywnych narzędzi dydaktycznych w chmurze, wykorzystania robotów i drukarek 3D podczas zajęć dydaktycznych.

Konferencja „Szkoła – innowacyjna, bezpieczna, zdrowa” realizowała kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  • Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.
  • Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.
  • Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

W czasie zakończenia konferencji wśród obecnych na sali osób rozlosowano atrakcyjne upominki przygotowane przez partnerów konferencji (m.in. ręczną drukarkę 3D, robota OzoBot, masaże rehabilitacyjne, masaże relaksacyjne, zabiegi kosmetyczne, książki i filmy, myszki bezprzewodowe, słuchawki multimedialne).

STRONA KONFERENCJI: http://eduinspiracje.org

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ (autor: pan Juliusz Andrzejewski - nauczyciel bibliotekarz I LO w Tczewie)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej konferencji i aktywny udział w zajęciach.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > III Powiatowa Konferencja "Szkoła - innowacyjna, bezpieczna i zdrowa"