http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

III Powiatowa Konferencja z cyklu EduInspiracje

2 grudnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie
odbędzie się III Powiatowa Konferencja z cyklu EduInspiracje

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DYREKTORÓW, NAUCZYCIELI WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ
ORAZ RODZICÓW DO UDZIAŁU W TYM WYDARZENIU

 

Celem konferencji jest popularyzowanie twórczego oraz odpowiedzialnego korzystania z narzędzi cyfrowych w szkole. Wykład inauguracyjny pt. „Trudności dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie” wygłosi pan dr Maciej Dębski – socjolog, wykładowca akademicki (Wydział Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego), założyciel i lider fundacji „Dbam o mój z@sięg”, ekspert Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich.  W ramach konferencji zaplanowano atrakcyjne warsztaty prowadzone przez ekspertów, dotyczące m.in. odpowiedzialnego korzystania z narzędzi cyfrowych, seksualizacji dzieci i młodzieży w kulturze masowej, roli głosu w pracy nauczyciela, wpływu emocji na narząd ruchu człowieka, tworzenia interaktywnych narzędzi dydaktycznych w chmurze, wykorzystania robotów i drukarek 3D podczas zajęć dydaktycznych. Mamy nadzieję, że będą one dla uczestników źródłem wielu inspiracji do tworzenia „innowacyjnych, bezpiecznych i zdrowych szkół”.

Konferencja „Szkoła – innowacyjna, bezpieczna, zdrowa” wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  • Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.
  • Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.
  • Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje dotyczące konferencji są umieszczane na bieżąco na stronie http://eduinspiracje.org. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

DO ZOBACZENIA PODCZAS KONFERENCJI

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > III Powiatowa Konferencja z cyklu EduInspiracje