http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość

11 listopada mieszkańcy powiatu tczewskiego obchodzili 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Tczewskie uroczystości rozpoczęły się w południe w tczewskiej farze uroczystą mszą św.: „Panie, powstrzymaj głos ostatniego dzwonu. Msza powszechna o pokój" - tekst Roman Landowski, muzyka - Wojciech i Damian Galińscy, w wykonaniu chóru i solistów pod dyrekcją Kazimierza Ostrowskiego. Następnie zgromadzeni przeszli na plac Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty, a następnie na Starym Cmentarzu pod pomnikiem „Ku chwale poległym w obronie Ojczyzny" odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne zakończone złożeniem kwiatów. Na placu gen. Józefa Hallera odbył się również okolicznościowy festyn. Naszą szkołę w części oficjalnej reprezentowała pani dyrektor Katarzyna Etmańska, poczet sztandarowy: Marta Choinska, Małgorzata Cybulska, Jakub Kruszyński i grupa młodzieży.

Dziękujemy panu Adamowi Murawskiemu za udostępnienie zdjęć.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość