http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

W dniach 24-26 września co trzeci maturzysta z naszej szkoły uczestniczył w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów. Z Tczewa wyruszyliśmy autokarem w niedzielę nad ranem, by już o godzinie 11:00 uczestniczyć we Mszy świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po poznaniu historii św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz kultu Bożego Miłosierdzia, udaliśmy się na Stare Miasto, by, podzieleni na dwie grupy, zwiedzić najważniejsze zabytki Krakowa.

Nocowaliśmy w hostelu położonym na samym Rynku Głównym, co było niemałą atrakcją. Po poniedziałkowym śniadaniu przejechaliśmy do Częstochowy, by uczestniczyć programie Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasnej Górze. Mieliśmy okazję skorzystania ze spowiedzi oraz odmówienia różańca przed cudownym obrazem Matki Bożej. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej, sprawowanej przez biskupa pomocniczego naszej diecezji – Wiesława Śmigla. Wreszcie, wysłuchaliśmy niezwykłego świadectwa „Koguta”, który przez wiele lat był uzależniony od narkotyków i odbił się od życiowego dna, by ostatecznie odnaleźć sens życia w Jezusie. Po apelu jasnogórskim ruszyliśmy w podróż powrotną do Tczewa. Wierzymy, że warto było powierzyć ten rok wzmożonej nauki Maryi, która przez wieki była dla nas, Polaków, niezawodną obroną. Zawierzyliśmy Jej także całą naszą szkołę!

FILMOWA RELACJA Z PIELGRZYMKI

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ