http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

NARODOWE CZYTANIE 2017

NARODOWE CZYTANIE to polska akcja propagująca znajomość literatury narodowej. W tym roku lekturą NARODOWEGO CZYTANIA było WESELE Stanisława Wyspiańskiego. W Tczewie patronem tej akcji był Starosta Powiatu Tczewskiego – Pan Tadeusz Dzwonkowski, organizatorem – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Tczewie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – Jadwiga Andrzejewska. Serdecznie powitała zebranych na pierwszej części uroczystości, która poprowadzona była w formie konkursu, a następnie odczytała didaskalia WESELA.

W jury zasiedli: Starosta Tczewski – Pan Tadeusz Dzwonkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Barbara Kamińska oraz nauczyciel I LO – Pan Paweł Manikowski. Drużyny Szkół Ponadgimnazjalnych przedstawiły wybrane fragmenty WESELA. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Katolickich w Tczewie, drugie miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, trzecie miejsce –Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

O godzinie 12.00 odbyła się druga część NARODOWEGO CZYTANIA. Uczniowie I LO wraz z nauczycielami, policjantami, pracownikami Telewizji Tczew oraz członkami Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego BRAMA spotkali się w kawiarence w Szpitalu i tam zaprezentowali kolejne fragmenty WESELA.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > NARODOWE CZYTANIE 2017