http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.70_leciegk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rekrutacjagk-is-32.jpglink
http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.zdolni_z_pomorza_logogk-is-32.jpglink
«
»
Loading…

Zmarła pani Kazimiera Kędzierska

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci

wieloletniej nauczycielki wychowania fizycznego
Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie

 pani Kazimiery Kędzierskiej

Pogrzeb odbędzie się 30 sierpnia 2017 r.  (środa) o godz. 10.00
w kaplicy na Cmentarzu Nowym przy ulicy 30 stycznia w Tczewie.

 Rodzinie i bliskim wyrazy szczerego współczucia składa
dyrekcja, pracownicy i uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

 

"Taką Ciebie zapamiętamy"

Kazimiera Kędzierska, z domu Migowska, urodziła się 11 sierpnia 1932 r. w Modrowie, w powiecie kościerskim. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne, które po skolektywizowaniu w 1950 r. stało się częścią spółdzielni produkcyjnej. Edukację szkolną rozpoczęła w latach okupacji niemieckiej i kontynuowała w powojennej Polsce. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Kościerzynie w 1951 r. i rozpoczęła pracę w szkole podstawowej w Starogardzie Gdańskim. W 1954 r. ukończyła kurs dla nauczycieli wychowania fizycznego i zdała egzamin uprawniający do nauczania tego przedmiotu w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Studia magisterskie na kierunku nauczycielskim i trenerskim (piłka ręczna) ukończyła na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od 1953 r. pracowała w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, początkowo przy ul. Parkowej, a potem w budynku obecnym, przy ul. 30-stycznia. Na emeryturę przeszła w 1986 r., przez kilka kolejnych lat pracowała jeszcze w niepełnym wymiarze godzin.

Pani Kazimiera Kędzierska obowiązki nauczyciela i wychowawcy wypełniała zawsze z ogromnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. W początkach swej pracy w liceum stworzyła zespół gimnastyki artystycznej, znany w mieście i w Polsce. Później zajęła się piłką ręczną. Jej uczennice zostały mistrzyniami Polski młodziczek, grały później w kadrze narodowej. Trenowała też koszykarki i lekkoatletki. Wiele jej wychowanek poszła w jej ślady i zostały nauczycielkami wychowania fizycznego. Potrafiła zarazić swoją pasją innych, otaczała opieką młodsze koleżanki, prowadziła ciekawe zajęcia SKS-u.

Za olbrzymi wkład pracy w rozwój sportu i kultury fizycznej w środowisku tczewskim była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana. Była członkiem Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego i Zarządu Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Za pracę pedagogiczną i działalność sportową otrzymała wiele nagród i odznaczeń m.in. nagrodę Ministra Oświaty, Medal za zasługi dla rozwoju sportu szkolnego i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Odszedł od nas dobry nauczyciel, wychowawca, zaangażowany działacz sportowy, a także koleżanka.

W naszej pamięci pozostanie zawsze jako kobieta niezwykle elegancka, doskonale ubrana i w kondycji fizycznej, której jej zazdrościliśmy.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia > Zmarła pani Kazimiera Kędzierska