Witaj majowa jutrzenko…

3 maja tradycyjnie obchodziliśmy rocznicę uchwalenia konstytucji w 1791 roku. Zgodnie z tradycją tczewianie podczas uroczystej Mszy Świętej ponowiliśmy śluby zawierzenia Ojczyzny Maryi. Potem uroczyście zebrani przeszli na skwer Konstytucji 3 maja. Tu przemawiał pan starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski. Złożono kwiaty i wysłuchano koncertu chóru Passionata. Ważną rolę w obchodach majowego święta miała Harcerska Orkiestra Dęta pod batutą Magdaleny Kubickiej Netki, licznie zebrani harcerze i strażacy, którzy zademonstrowali po oficjalnych uroczystościach sprzęt gaśniczy. Naszą szkołę reprezentowały pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, pani wicedyrektor Katarzyna Etmańska i poczet sztandarowy: Hanna Chamska z IIc, Martyna Klóskowska z IIe i Kacper Tuptanowski z IIc.

Czytaj więcej...

II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV

25 kwietnia 2018 roku w Gdyńskiej Szkole Filmowej odbyło się rozstrzygnięcie II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 prac z całego województwa, w tym "Dziewczyna z kolczykiem" w reżyserii Zuzanny Szymańskiej z IA. W filmie wzięli udział: Natalia Grzębska z IC, Filip Skonieczny z ID, Oliwia Świeczkowska z IIE oraz Zuzia Szymańska. Mamy przyjemność ogłosić, iż Zuzia zdobyła indywidualną nagrodę za najlepszą grę aktorską! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym!

Czytaj więcej...

To już jest koniec…

Tak, tak… kończą się zmagania konkursowe i olimpijskie z historii i wiedzy o społeczeństwie, została już „tylko” matura. W tym roku Kuba Kruszyński nie liczy czasu do matury z historii - ma zagwarantowane sukcesem w zeszłym roku na Olimpiadzie Historycznej 100 % na poziomie rozszerzonym.

12 kwietnia odbył się finał XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, gdzie wśród ok. 60 uczestników znalazła się nasza czwórka: Natalia Kosmala, Monika Wentowska, Janek Skerka i Oliwia Wrońska, reprezentowali oni również powiat tczewski. Wstydu nam nie przynieśli, a najbliżej upragnionego podium była Natalia.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Szkoły 2018

23 kwietnia 2018r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów III klas gimnazjalnych. Naszą szkołę odwiedziło około 390 gimnazjalistów, w tym: 190 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie, 40 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie, 50 z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie, 20 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie, 14 ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce oraz w Subkowach, 10 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie, około 60 uczniów ze szkół ze Smętowa, Morzeszczyna, Pruszcza Gdańskiego, Pelplina, Łęgowa, Rajków, Swarożyna, Rudna, Trąbek Wielkich i Smętowa Granicznego.

Czytaj więcej...

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim

Tego dnia ludność getta chwyciła za broń w ostatnim zrywie przeciw Zagładzie. Walka była nierówna, bo z jednej strony potęga imperium hitlerowskich Niemiec, a z drugiej żydowscy bojownicy, którzy, niczym Spartanie w wąwozie Termopile, wybrali śmierć z bronią w dłoni. Pamiętamy o nich i chylimy czoło przed bohaterami getta warszawskiego. Śmierć członków tego narodu, tak dotkniętego wieloma represjami, jest dla nas przestrogą. To ginęli nasi sąsiedzi, w wielu wypadkach obywatele Polski.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia