http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Prawybory w tczewskiej Skłodowskiej

13 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Zależy nam, aby Polska była sprawnie zarządzana. Kolejny raz włączamy się w działania zachęcające do udziału w wyborach. Pełnoletni w niedzielę będą mogli wybierać posłów i senatorów. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie i historii mówimy o kompetencjach parlamentu i sposobach jego wyłaniania. Również o potrzebie dogłębnego poznawania programów wyborczych kandydatów i świadomego głosowania, konsekwencji niskiej frekwencji i absencji wyborczej części wyborców (np. młodych ludzi), rozważaliśmy argumenty za i przeciw wprowadzeniu przymusu wyborczego (obowiązku głosowania).

Czytaj więcej...

Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych

2 października 2019 roku nasze liceum zajęło I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Marczak z klasy IID, Łukasz Męndak z klasy IDg, Marcel Czerwiński z klasy IID, Tyberiusz Stec z klasy IC, Paweł Kamiński z klasy IIIE. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

25 września 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce. Uczennice biegały w składzie: Kamila Koszyk, Klaudia Wendowska, Marcelina Kruża, Iga Czapiewska, Katarzyna Orzłowska, Laura Młyńska, Natalia Topolska, Wiktoria Łosiak, Oliwia Grzenkowska, Justyna Bronk, Maria Lubińska, Maria Gdaniec. Chłopcy zajęli również II miejsce. Szkołę reprezentowali: Franciszek Rytlewski, Cyprian Borzyszkowski, Marcel Czerwiński, Dawid Gdaniec, Adam Hinz, Wiktor Łosiak, Natan Waśniewski, Mateusz Smoliński, Wojciech Ossowski, Bartłomiej Wełniak, Paweł Kamiński. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

Rozwijamy swoje pasje historyczne, obywatelskie i społeczne

Minął wrzesień i niektórzy spośród uczniów rozpoczęli przygotowania do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Są one dla części z nich drogą do rozwijania swoich pasji, ale również drogą do przygotowania się do matury. Tak jest z historykami i pasjonatami wiedzy o społeczeństwie. Konkursowe zmagania z niemałym sukcesem zakończyła 15 września Wiktoria Zając z IIIa, która zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Cystersach w ramach XIX Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie.

Czytaj więcej...

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Rady Pedagogicznej i po ustaleniach z Radą Rodziców
w roku szkolnym 2019/2020 
dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są

14.10.2019 31.10.2019 02.01.2020 03.01.2020
04.05.2020 05.05.2020 06.05.2020 12.06.2020
Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia