http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

IV POWIATOWA KONFERENCJA "Aby chciało nam się chcieć ..." - porozmawiajmy o motywacji

22 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbyła się IV Powiatowa Konferencja dla Nauczycieli z cyklu EduInspiracje. Honorowym patronem wydarzenia był Starosta Powiatu Tczewskiego Pan Mirosław Augustyn. Celem konferencji było promowanie sposobów, metod i narzędzi motywujących uczniów do podejmowania działań edukacyjnych podczas lekcji oraz podczas samodzielnej pracy w domu. W konferencji wzięło udział ponad 130 osób.


Podczas inauguracji konferencji, prowadzonej przez pana Pawła Manikowskiego (nauczyciela języka polskiego I LO w Tczewie), uczestnicy wysłuchali wykładu "Z odwagą przez strach, czy ze strachem przez odwagę", który wygłosiła pani Patrycja Plewka (psycholog, psychotraumatolog). Występ artystyczny przygotowała pani Izebela Wojciechowska (nauczycielka muzyki w I LO w Tczewie).

Czytaj więcej...

Spotkania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I, II i III
na spotkania indywidualne z nauczycielami,
które odbędą 28 listopada 2019 roku od godz. 17.00.

Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 18.11.2019 r. odbyła się Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą reprezentacja pod opieką Doroty Szymkiewicz zajęła 2 miejsce. Sklad drużyny: Smolińska Weronika, Skibrowska Aleksandra, Bielinska Julia, Sapinska Agnieszka, Nobis Wiktoria, Kowalska Martyna, Reda Patrycja, Laskowska Zuzanna, Łosiak Wiktoria, Kurowska Kornelia, Tomaszewska Kinga.

Czytaj więcej...

IV POWIATOWA KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbędzie się po raz czwarty
konferencja metodyczna z cyklu EduInspiracje

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli Tczewa i okolic.
Więcej informacji na stronie konferencji EDUINSPIRACJE.ORG

Narodowe Święto Niepodległości

Dobrze rozpoczęliśmy tydzień. W poniedziałek obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, a zaczęliśmy od odśpiewania Hymnu Polski w samo południe na placu św. Grzegorza. Potem w tczewskiej farze została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Spod fary zgromadzeni przeszli do obelisku marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie odbyły się uroczystości patriotyczne na „Starym” cmentarzu przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Po uroczystościach oficjalnych na placu gen. Józefa Hallera odbył się koncert „Tczew dla Niepodległej”. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Katarzyna Etmańska, poczet sztandarowy: Angelika Dzięgielewska, Wiktoria Zając i Karol Przystrzelski oraz grupa nauczycieli i uczniów.

Jesteś tutaj: Strona główna > Ogłoszenia