http://www.sklodowska.szkola.tczew.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.budynek_szkicgk-is-32.jpglink
«
»

Nagrody Prezydenta Miasta dla naszych uczniów

Najzdolniejsi uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci mieszkający w Tczewie otrzymali nagrody prezydenta Tczewa. W tym roku wyróżnionych zostało 14 młodych ludzi. Prezydent wręczył im nagrody pieniężne w wysokości od 1000 do 2000 zł.

Nagrody przyznane zostały w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

- Gratuluję wam osiągnięć – tak trzymać! – powiedział Zenon Odya, prezydent Tczewa wręczając nagrody. – Życzę wam dalszych sukcesów, aby następny prezydent też mógł was uhonorować w ten sposób. Niektórzy z was otrzymują nagrodę po raz kolejny, to znaczy, ze cały czas utrzymują się na szczycie. Tak dobre wyniki to ogromną satysfakcja także dla waszych nauczycieli i rodziców, którzy was wspierają i stwarzają dobre warunki dla rozwijania waszych talentów i zainteresowań. Chciałbym, abyście wyjeżdżając z Tczewa, nigdy nie zapomnieli o swoim mieście i promowali je tam, gdzie przyjdzie wam w przyszłości żyć i pracować.

Nasi uczniowie nagrodzeni przez prezydenta:

● Katarzyna Milewska – tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w roku szkolnym 2009/2010 (etap ogólnopolski).

● Daniel Ozon – tegoroczny absolwent I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalista szczebla centralnego XXXVI Olimpiady Historycznej, dotarł do II stopnia XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, brał udział w zawodach okręgowych VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i w finale zajął VIII miejsce oraz w zawodach okręgowych 51. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie w finale zajął również VIII miejsce. Finalista zawodów okręgowych XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Paweł Zawadzki - uczeń I LO w Tczewie (ur. 1992 r.)
Brał udział w finale Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, finalista szczebla centralnego XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. VI miejsce w Konkursie „Polska w Unii” organizowanym przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

● Marta Irzyk - tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie, obecnie studentka filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ur. 1991 r.). Finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Pełny artykuł: http://tczew.pl/index.php?akcja=tekst&bin=a78dae1d69cc93b

Jesteś tutaj: Strona główna > Sukcesy > Sukcesy -edukacja > Nagrody Prezydenta Miasta dla naszych uczniów